Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w szachach szkół średnich

Dnia 21 kwietnia 2017 roku w sali Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego szkół ponadgimnazjalnych w szachach. W zawodach uczestniczyli reprezentanci 6 szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego ze Żnina, Liceum Ogólnokształcącego z Barcina, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Żnina, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych ze Żnina, Zespołu Szkół Niepublicznych z Gąsawy oraz Zespołu Szkół Niepublicznych z Janowca Wielkopolskiego. Wśród dziewcząt startowało 9 zawodniczek, które rozegrały starcie „systemem kołowym” przy tempie 15 minut na zawodniczkę. Tytuł sprzed roku obroniła Agnieszka Zaroda (I LO Żnin), drugie miejsce zajęła Iwona Kaczmarczyk (LO Barcin), zaś trzecie Magdalena Rataj (I LO Żnin). Natomiast wśród chłopców sklasyfikowano 16 szachistów, którzy walczyli „systemem szwajcarskim” na dystansie 7 rund, przy tempie 15 minut na zawodnika. Mistrzem w kategorii chłopców został Dawid Romański (ZSN Janowiec Wlkp.), drugie miejsce zajął Kacper Czaczyk (I LO Żnin), trzecie natomiast Filip Adler (LO Barcin). Sędzią mistrzostw był pan Piotr Konieczyński, którego wspierali opiekunowie szachistów: pan Maciej Drzewiecki, Hubert Łukomski, Piotr Dolaciński i Robert Cieniawa. Zwycięzcy otrzymali medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie.