Sztafetowe biegi przełajowe szkół ponadpodstawowych

Dnia 3 października br. w parku miejskim nad Jeziorem Żnińskim Małym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych Licealiada, rocznik 2000 i młodsi. Rywalizację przeprowadzono w sztafecie 10 x 1000m dziewczęta oraz 10 x 1000 m chłopcy. W kategorii dziewcząt rywalizowały  4 drużyny, natomiast w kategorii chłopców 6 zespołów. W  kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęło: I Liceum Ogólnokształcące w Żninie (opiekun Zbigniew Wojdalski), drugie miejsce zajął Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie (opiekunowie: Agnieszka Żalińska i Elżebieta Mazany), na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie (opiekunowie: Magdalena Brelińska i Jakub Szary), czwartą lokatę zajęły dziewczyny z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim (opiekun Edyta Szramka). W kategorii chłopców podobnie jak w kategorii dziewcząt zwyciężył „żniński ogólniak”, na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych w Żninie, czwarte Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim, piąte miejsce zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie (opiekun Ariel Nadolski), szóste miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie. Zawody podsumował Powiatowy Organizator Sportu Szkolnego Maciej Drzewiecki, który czuwał także nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie.