Mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych

Dnia 5 października br. w parku miejskim nad Jeziorem Żnińskim Małym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych (Licealiada) rocznika 1999 i młodszych. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły. Rywalizowano w sztafecie 10x800 m dziewczęta oraz 10x1000 m chłopcy. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Żninie, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, czwartą lokatę zajęły dziewczyny z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. W kategorii chłopców podobnie jak w kategorii dziewcząt zwyciężył „żniński ogólniak”, na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, czwarte Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. Zawody podsumował Wicestarosta Żniński Andrzej Hłond. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Maciej Drzewiecki. Zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie.