Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 11 października br. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców grupy wiekowej 2010 i młodsi (Igrzyska Dzieci), rocznika 2008-2009 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) oraz rocznika 2003 i młodsi (Licealiada). W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowały 4 szkoły. Dystans sztafety wynosił 6 x 800 m. u dziewcząt i chłopców w kategorii rocznika 2010 i młodszych oraz 6 x 1000 m. w rywalizacji klas 7 - 8 oraz szkół ponadpodstawowych. I tak w kategorii dziewcząt  IDZ pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa  nr 2 w Barcinie, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Janowcu Wielkopolskim, czwartą lokatę zajęły dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Rogowie. W kategorii chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie. Na kolejnych pozycjach uplasowali się zawodnicy z placówek w Rogowie, Janowcu Wlkp., Barcinie. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt i chłopców na starcie stanęły 3 drużyny. Zwyciężyły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie, a na najniższym stopniu uplasowała się jednostka z Rogowa. W rywalizacji chłopców wygrała szkoła z Barcina, II miejsce zajęła szkoła ze Żnina, a miejsce III z Rogowa.

W kategorii szkół ponadpodstawowych rywalizowały 4 drużyny dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt I miejsce zajął Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, II miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, na III miejscu uplasował się Zespół Szkół Technicznych w Żninie, a IV lokatę zajęły dziewczyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie. W kategorii chłopców podobnie jak w kategorii dziewcząt zwyciężyła szkoła z Gąsawy, przed zawodnikami z I LO w Żninie, ZST w Żninie i ZSE-H w Żninie. Zawody podsumował Powiatowy Organizator Sportu Szkolnego Maciej Drzewiecki, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie.