10 medali żnińskich karateków

Dnia 22 marca 2014 roku w Kościanie odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Kościana. Turniej zorganizowany został przez Klub Karate Gottsu Kościan. W zawodach wzięło udział ponad 340 zawodników z 30 klubów z terenu całej Polski. Konkurencje rozegrano na 5 matach wg nowego projektu  elektronicznej weryfikacji zawodników przy wykorzystaniu identyfikatorów zawodniczych ID-CARD zintegrowanych z Systemem Kompleksowej Obsługi Zawodów SKOZ©2014. Pozwoliło to zoptymalizować pracę sędziów odciążając ich od wstępnej weryfikacji na matach. Zawody w Kościanie były drugimi z cyklu ośmiu wojewódzkich imprez rankingowych Wielkopolskiego Związku Karate na podstawie których prowadzi się klasyfikację na najlepszych zawodników. Na imprezie nie zabrakło również karateków z Klubu Karate Musashi Żnin. Sześcioosobowa drużyna zdobyła łącznie 10 medali przez co uplasowała się ostatecznie na bardzo wysokiej 5 pozycji. Złote krążki wywalczyli: Antoni Pietrzak i Rafał Kostrzewa (2 medale). Srebrne medale zdobyli: Rafał Andrzej Kostrzewa (2 medale), Antoni Pietrzak (2 medale), Albert Karabasz. Natomiast brąz na Pałuki przywiózł Antoni Pietrzak i Maciej Dolata.