Szymon Pichłacz 6 w zawodach w Koninie

Dnia 12 września 2014 roku w Koninie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których startowali zawodnicy z grupy wiekowej 12-14 lat. W turnieju z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego uczestniczyło 35 szermierzy, wśród nich Żninianin Szymon Pichłacz. Szymon po stoczeniu 7 walk w grupie (6 zwycięstw, 1 porażka) rozstawiony został do walk pucharowych z numerem 5. Po pokonaniu swojego klubowego kolegi Olafa Wiśnika zakwalifikował się do finałowej ósemki. W walce o najlepszą czwórkę przegrał z rok starszym zawodnikiem z zespołu MKS Kusy Szczecin Mateuszem Bołkowskim 12-10. Ostatecznie Szymon Pichłacz zajął 6 miejsce w turnieju indywidualnym. Jednocześnie trzeba podkreślić, że Żninianin jest najmłodszym zawodnikiem w kategorii "Młodzik". Natomiast w zawodach drużynowych Szymon zdobył z drużyną AZS AWF Poznań złoty medal, pokonując w finale drużynę MKS Kusy Szczecin 36-24.