Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk spotkał się z Marcelem Górskim, uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie, który w dniach 13–16 listopada w Pabianicach zdobył tytuł Mistrza Europy w trójboju siłowym federacji WPA.
Marcel ustanowił również rekord świata w kategorii wiekowej 16–17 lat do 90 kg, osiągając wynik 230 kg w martwym ciągu.
W uznaniu za wybitne osiągnięcia sportowe Starosta wręczył uczniowi okolicznościowy list gratulacyjny oraz voucher na zakup specjalistycznego sprzętu sportowego.
Sukces młodego zawodnika jest powodem do dumy dla całej społeczności powiatu żnińskiego i stanowi doskonały przykład tego, że systematyczna praca, determinacja oraz zaangażowanie prowadzą do znakomitych rezultatów.
