DĘTE URODZINY z okazji 750-lecia Żnina
Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert na klarnet i fortepian w wykonaniu Bartosza Karwowskiego i Marcina Głucha w ramach DĘTYCH URODZIN z okazji 750-lecia Żnina. Koncert odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia 2013 r. o godz. 17.00 na Placu Wolności w Żninie.
Marcin Głuch – pianista, dyrygent, antropolog kultury i kompozytor, urodził się w 1973 r. w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pracował jako pianista w Performing Arts School „Dansforum” w Gëteborgu w Szwecji, gdzie ponadto współpracował m.in. z Wyższą Szkołą Muzyczną i licznymi artystami. W 2002 r. jego balet „Wspomnienia z ogrodu” miał swoją premierę w Teatrze Tir Na Nog w Gëteborgu. Jako koncertujący pianista współpracuje z Instytutem Polskim w Sztokholmie i Rzymie, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, Paryżu i Palmie na Majorce, Federacją Cemat w Rzymie. Jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji.
Bartosz Karwowski - klarnecista; ur. w 1983 r. w Poznaniu. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, ukończył również studia na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat wielu konkursów klarnetowych ogólnopolskich, stypendysta m.in. Yamaha Music Fundation of Europe, Narodowego Centrum Kultury "Młoda Polska" przyznawanego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był muzykiem orkiestrowym Polskiej Orkiestry Radiowej, Sinfonii Varsovii, Sinfonii Artist oraz Sinfonii Viva, występował i nagrywał m.in. z Krzesimirem Dębskim, Justyną Steczkowską, Hanną Banaszak, Januszem Olejniczakiem, Nataszą Urbańską, Maciejem Maleńczukiem. Jako I klarnecista grał również w Królewskiej Orkiestrze Symfonicznej przy pałacu w Wilanowie, w Filharmonii Studenckiej w Wałbrzychu i Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.
W programie koncertu „Lato na klarnet i fortepian” usłyszymy m.in. Sonatę na klarnet i fortepian F. Poulneca, Walc Des-dur op. 64 i Walc F-dur op.34 nr F. Chopina, Koty J. Noblea, oraz wiązankę tradycyjnych melodii klezmerskich.