Tydzień z internetem
Biblioteki, szkoły, domy kultury i inne instytucje publiczne wyposażone w komputery z dostępem do Internetu mogą zgłaszać się do udziału w ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem”.
Do akcji, która odbędzie się w Polsce już po raz trzeci, dołączą także wolontariusze – „Latarnicy Polski Cyfrowej” - którzy pokazują osobom po 50. roku życia, jak korzystać z nowoczesnych technologii.
Zadaniem uczestników kampanii będzie organizacja spotkania, które pozwoli lepiej poznać możliwości Internetu.
„Tydzień z Internetem” odbędzie się w dniach 18-24 marca. W jego poprzednich dwóch edycjach wzięło udział ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy z Polski. Akcję, koordynowaną przez sieć organizacji Telecentre-Europe, aktywnie wspiera Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej.
Koordynatorami polskiej edycji „Tygodnia z Internetem” są: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo (FPMiINR) i Stowarzyszenie Miasta w Internecie (SMWI). Europejskimi partnerami kampanii są natomiast firmy UPC i Microsoft, które wspierają jej realizację także w Polsce.
Aby zachęcić do udziału w akcji jak najwięcej instytucji i ułatwić im organizację spotkań dla mieszkańców, koordynatorzy „Tygodnia z Internetem” przygotowali specjalne scenariusze – konkretne pomysły na spotkania.
Kampanię „Tydzień z Internetem 2013” wspiera Lider Cyfryzacji w Polsce - Włodzimierz Marciński.
Instytucje, a także wolontariusze – „Latarnicy Polski Cyfrowej”, którzy chcą włączyć się w kampanię, od 18 lutego mogą zgłaszać swój udział w akcji na stronie www.biblioteki.org – znajduje się tu formularz zgłoszeniowy, a także wszystkie niezbędne informacje, w tym scenariusze spotkań dla mieszkańców.
Więcej na www.biblioteki.org.